F.A.Q na temat „LaQ”

Dlaczego niektóre z małych zestawów „LaQ” mają więcej schematów budowania modeli niż te duże?

Często odpowiadamy na pytanie, dlaczego zestaw „Basic 101” zawiera 46 schematów, ale tylko 185 części, podczas gdy zestaw „Basic 511” zawiera tylko 12 schematów, ale 650 części. Wynika to z faktu, że z zestawu „Basic 101” można zbudować modele składające się tylko z 6 części, podczas gdy zestaw „Basic 511” prezentuje większe i bardziej złożone modele. Ilość części i schematów do budowania daje wyobrażenie o rozmiarach i różnicach między modelami. W zestawach 3D zazwyczaj wszystkie lub prawie wszystkie części są używane do budowy podstawowego modelu.


Ile części wystarczy, aby jedno dziecko mogło swobodnie i bez ograniczeń budować?

W domu, jedno dziecko (które uwielbia konstruować!) będzie potrzebować około 1000 części LaQ i więcej. Jeden średniej wielkości model wymaga 200-300 części. Możliwość zbudowania 2-3 modeli sprawi, że dziecko poczuje się swobodnie.


Co zrobić, jeśli dziecko nie chce rozebrać modeli, które zostały już zbudowane?

Rób zdjęcia modeli wykonanych przez dziecko, stwórz galerię zdjęć i weź udział w konkursie „LaQ Creators”, w którym co miesiąc możesz wygrać do 400 klocków „LaQ”! Opowiedz dziecku historię powstania „LaQ”. Warto wspomnieć, że jednym ze źródeł inspiracji dla japońskiego „LaQ” jest ponowne wykorzystanie przedmiotów. Klocki „LaQ” zostały zaprojektowany tak, aby budowanie z nich jak również rozbieranie sprawiało przyjemność!


Jaki zestaw kupić dla dziecka w wieku 3-5 lat? Które zestawy polecilibyście dla dzieci w wieku 5 lat i więcej/7 lat i więcej?

Dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z „LaQ”, polecamy zestawy „Basic 101” lub „My Favourites”. Zestaw „Bonus Set” jest idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych budowniczych (zwłaszcza jeśli buduje więcej niż jedno dziecko), ponieważ zawiera ponad 1000 elementów „LaQ” oraz dużą ilość schematów konstrukcyjnych o różnych poziomach zaawansowania (w tym schematy z zestawu „Basic 101”). Więcej naszych rekomendacji jak wybrać klocki „LaQ” można znaleźć tutaj.


Skąd mogę wziąć więcej instrukcji budowy modeli?

Schematy konstrukcyjne o trzech poziomach trudności można pobrać tutaj.


Co zrobić, gdy dziecku brakuje części w określonych kolorach do swobodnego budowania?

W takim przypadku sugerujemy wydrukowanie instrukcji w kolorze czarno-białym, a nie kolorowej. To rozwiązuje problem brakujących kolorów, jednocześnie dając dziecku możliwość kreatywnego podejścia do elementów, które posiada.


Jak zgłosić się do konkursu „LaQ Creators”?

Zrób zdjęcie modelu, który zaprojektowałeś i zbudowałeś na konkurs (akceptowane są tylko modele własnego autorstwa!) i wyślij na adres konkursas@japoko.com. Co miesiąc wybieramy zwycięzcę, który wygra nagrodę główną miesiąca – aż do 400 części „LaQ”! Więcej o warunkach konkursu można przeczytać tutaj.


Ja bardzo lubię „LaQ”, ale moje dziecko nie lubi budować z klocków. Jak mogę zainteresować je konstruowaniem (oderwać od komputera itp.)?

Buduj z dzieckiem (dopóki nie będzie w stanie robić tego samodzielnie), pokazując mu zasadę łączenia/rozkładania części. Zróbcie wspólnie prosty model. Jeśli dziecko jest bardziej skłonne do wykonywania poleceń, podawaj mu instrukcje, które może samodzielnie realizować. Jeśli Twoje dziecko woli budować modele z wyobraźni, pozwól mu improwizować, zaproponuj skonstruowanie czegoś prostego z otoczenia (na przykład krzesło, kwiatek, itp.). Zapraszamy również do przyjścia i wypróbowania budowania z „LaQ” wspólnie ze swoim dzieckiem podczas wydarzeń i warsztatów „Przygoda z budowaniem z LaQ”. Aktualne wydarzenia można śledzić na profilu Japoko na Facebooku.


Moje dziecko buduje tylko z klocków Lego/Playmobil.

Dzieci uczą się dzięki różnorodności. To jeden z powodów, dla których warto zachęcać je do próbowania nowych metod budowania (zwłaszcza jeśli to lubią!) i zbadania ich logiki. „LaQ” różni się od konwencjonalnych klocków swoimi zasadami architektonicznymi i logiką konstruowania: opiera się na starej, tradycyjnej architekturze japońskiej, gdzie drewniane domy budowano bez gwoździ, a elementy łączono ze sobą „z boku”. Tak więc budowanie z części „LaQ” jest zupełnie inne niż z konwencjonalnych klocków które są montowane w sposób zachodni („cegła na cegle”). O wyjątkowości „LaQ” można przeczytać tutaj.


Są to ciekawe klocki, ale nie chcemy kupować kolejnych. W domu mamy pełno Lego, itp.

„LaQ” wyróżniają się tym, że części są łatwe i przyjemne do składania i rozbierania. Dziecko posiadające około 1000 części „LaQ” może zbudować kilka modeli (średniej wielkości model wymaga 200-300 części). Klocki „LaQ” są wyjątkowe w swojej logice konstrukcyjnej, która pozwala na budowanie kształtów, które są niemożliwe do wykonania z tradycyjnych klocków. Mnogość doświadczeń związanych z próbowaniem różnego rodzaju zabawek/klocków (lub jakichkolwiek innych nowych doświadczeń!) poszerza horyzonty dziecka. Dlatego zalecamy wybór różnych klocków i porównanie ich możliwości, wad i zalet, itp.


Mamy już kilka zestawów „LaQ”. Co ciekawego polecacie?

Jeśli macie już części „LaQ”, możecie urozmaicić budowanie przezroczystymi elementami „LaQ” (dla dzieci to „coś innego!”), dużymi częściami „PAX” (efekt jest widoczny szybciej, gdy buduje się z większych klocków), aż trzema rozmiarami kół i osi (największe koła nadają się do wirników, młynów i wszelkiego rodzaju mechanizmów, które się obracają, małe do pojazdów lub symulacji różnych oczu zwierząt i innych części, a średnie koła są po prostu bardzo sportowe!), a także ulubioną przez dziewczynki kokardą do włosów, na której można budować!

Katalog”LaQ”  Wybierz swój „LaQ”


Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy i doradzimy:

– tel. +48 22 153 0441 (Pracujemy w godzinach 9:00-17:00 w dni robocze) albo

– wyślij nam e-mail na adres partnerstwo@japoko.pl (Odpowiemy tak szybko, jak jest to możliwe po otrzymaniu Twojego zgłoszenia)

Udostępnij: